IDT71V546XS133PFI
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 100TQFP
product image
IDT71V546XS133PFI Picture
SeekIC No. : 003558207 Detail
IDT71V546XS133PFI: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V546XS133PFI
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 133MHz
Package / Case: 100-LQFP
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V546XS133PFI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray