IDT71V65802S150BGG8
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
product image
IDT71V65802S150BGG8 Picture
SeekIC No. : 003557903 Detail
IDT71V65802S150BGG8: IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V65802S150BGG8
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 9M (512K x 18) Speed: 150MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 9M (512K x 18)
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Speed: 150MHz