IDT71V65803S100BQG
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 165FBGA
product image
IDT71V65803S100BQG Picture
SeekIC No. : 003557919 Detail
IDT71V65803S100BQG: IC SRAM 9MBIT 100MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V65803S100BQG
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 9M (512K x 18)
Speed: 100MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 100MHz
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 9M (512K x 18)
Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V65803S100BQG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9M (512K x 18)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case165-FBGA
PackagingTray