IDT71V65803S133PFG8
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
product image
IDT71V65803S133PFG8 Picture
SeekIC No. : 003557744 Detail
IDT71V65803S133PFG8: IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V65803S133PFG8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 9M (512K x 18) Speed: 133MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 133MHz
Package / Case: 100-LQFP
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V