IDT71V65803S150BQG8
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165FBGA
product image
IDT71V65803S150BQG8 Picture
SeekIC No. : 003548494 Detail
IDT71V65803S150BQG8: IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V65803S150BQG8
Memory Size: 9M (512K x 18) Speed: 150MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Memory Size: 9M (512K x 18)
Speed: 150MHz