IDT71V67602S133BG
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
product image
IDT71V67602S133BG Picture
SeekIC No. : 003553638 Detail
IDT71V67602S133BG: IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V67602S133BG
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 9M (256K x 36)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 119-BGA Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Memory Type: SRAM - Synchronous
Speed: 133MHz
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V