IDT7200L50SO
IC MEM FIFO 256X9 50NS 28-SOIC
product image
IDT7200L50SO Picture
SeekIC No. : 003541843 Detail
IDT7200L50SO: IC MEM FIFO 256X9 50NS 28-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7200L50SO
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Data Rate: 15MHz Access Time: 50ns
Low Level Output Current : 20 mA Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 28-SOIC (0.345", 8.77mm Width) Supplier Device Package: 28-SOIC
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting Type: Surface Mount
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 15MHz
Access Time: 50ns
Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Package / Case: 28-SOIC (0.345", 8.77mm Width)