IDT7201LA20J
IC MEM FIFO 512X9 20NS 32-PLCC
product image
IDT7201LA20J Picture
SeekIC No. : 003541925 Detail
IDT7201LA20J: IC MEM FIFO 512X9 20NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7201LA20J
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Data Rate: 33.3MHz Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting Type: Surface Mount
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Access Time: 20ns
Data Rate: 33.3MHz