IDT7202LA20SO
IC FIFO ASYNCH 1KX9 20NS 28SOIC
product image
IDT7202LA20SO Picture
SeekIC No. : 003540180 Detail
IDT7202LA20SO: IC FIFO ASYNCH 1KX9 20NS 28SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7202LA20SO
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9K (1K x 9)
Data Rate: 33.3MHz Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 28-SOIC (0.345", 8.77mm Width) Supplier Device Package: 28-SOIC
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting Type: Surface Mount
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 9K (1K x 9)
Package / Case: 28-SOIC (0.345", 8.77mm Width)
Supplier Device Package: 28-SOIC
Access Time: 20ns
Data Rate: 33.3MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT7202LA20SO
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (1k x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case28-SOIC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V