IDT7202LA20TP
IC FIFO ASYNCH 1KX9 20NS 28DIP
product image
IDT7202LA20TP Picture
SeekIC No. : 003540182 Detail
IDT7202LA20TP: IC FIFO ASYNCH 1KX9 20NS 28DIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7202LA20TP
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9K (1K x 9)
Data Rate: 33.3MHz Access Time: 20ns
Low Level Output Current : 20 mA Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 28-DIP (0.300", 7.62mm) Supplier Device Package: 28-PDIP
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 28-PDIP
Package / Case: 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size: 9K (1K x 9)
Access Time: 20ns
Data Rate: 33.3MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT7202LA20TP
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (1k x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case28-DIP (300 mil)
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeThrough Hole
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V