IDT72V01L25JI8
IC ASYNCH 512X9 25NS 32-PLCC
product image
IDT72V01L25JI8 Picture
SeekIC No. : 003541157 Detail
IDT72V01L25JI8: IC ASYNCH 512X9 25NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V01L25JI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Data Rate: - Access Time: 25ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Maximum Operating Temperature : + 70 C
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Access Time: 25ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V01L25JI8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.6kb (512 x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V