IDT72V03L35J
IC ASYNCH 2048X9 35NS 32-PLCC
product image
IDT72V03L35J Picture
SeekIC No. : 003540274 Detail
IDT72V03L35J: IC ASYNCH 2048X9 35NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V03L35J
  • Qty
  • 0~96
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 35ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Access Time: 35ns
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V