IDT72V05L15JG8
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
product image
IDT72V05L15JG8 Picture
SeekIC No. : 003541437 Detail
IDT72V05L15JG8: IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V05L15JG8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 72K (8K x 9)
Data Rate: 40MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Maximum Operating Temperature : + 70 C
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 40MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V