IDT72V05L25JGI8
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
product image
IDT72V05L25JGI8 Picture
SeekIC No. : 003541441 Detail
IDT72V05L25JGI8: IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V05L25JGI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 72K (8K x 9) Data Rate: -
Access Time: 25ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Access Time: 25ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 72K (8K x 9)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V05L25JGI8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size73.7kb (4096 x 18)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V