IDT72V05L25JI
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
product image
IDT72V05L25JI Picture
SeekIC No. : 003541442 Detail
IDT72V05L25JI: IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V05L25JI
  • Qty
  • 0~32
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 72K (8K x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 25ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Packaging: Tube
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Access Time: 25ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 72K (8K x 9)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V05L25JI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size73.7kb (4096 x 18)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V