IDT72V05L35J
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
product image
IDT72V05L35J Picture
SeekIC No. : 003541444 Detail
IDT72V05L35J: IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V05L35J
  • Qty
  • 0~64
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 72K (8K x 9)
Data Rate: 22MHz Access Time: 35ns
Low Level Output Current : 20 mA Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Data Rate: 22MHz
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 35ns
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V