IDT72V201L15J8
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
product image
IDT72V201L15J8 Picture
SeekIC No. : 003542414 Detail
IDT72V201L15J8: IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V201L15J8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 2.3K (256 x 9) Data Rate: -
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Access Time: 15ns
Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V201L15J8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (256 x 9)
FunctionSynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V