IDT72V205L10TF8
IC FIFO SYNC 16KX9 10NS 64QFP
product image
IDT72V205L10TF8 Picture
SeekIC No. : 003540193 Detail
IDT72V205L10TF8: IC FIFO SYNC 16KX9 10NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V205L10TF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 144K (16K x 9) Data Rate: -
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V