IDT72V221L15PF8
IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP
product image
IDT72V221L15PF8 Picture
SeekIC No. : 003542062 Detail
IDT72V221L15PF8: IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V221L15PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 9K (1K x 9) Data Rate: -
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LQFP Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 9K (1K x 9)
Access Time: 15ns
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 32-LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V221L15PF8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (1k x 9)
FunctionSynchronous
Package / Case32-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V