IDT72V223L7-5PF
IC FIFO 512X18 7-5NS 80QFP
product image
IDT72V223L7-5PF Picture
SeekIC No. : 003540241 Detail
IDT72V223L7-5PF: IC FIFO 512X18 7-5NS 80QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V223L7-5PF
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 133MHz Access Time: 5ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 80-LQFP Supplier Device Package: 80-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Package / Case: 80-LQFP
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Function: Asynchronous, Synchronous
Access Time: 5ns
Supplier Device Package: 80-TQFP (14x14)
Data Rate: 133MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V223L7-5PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryUndefined Category
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names IDT72V223L7 5PF