IDT72V225L10TF8
IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64QFP
product image
IDT72V225L10TF8 Picture
SeekIC No. : 003540249 Detail
IDT72V225L10TF8: IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V225L10TF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 18.4K (1K x 18) Data Rate: -
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V