IDT72V231L15PFGI
IC FIFO SYNC 2048X9 15NS 32-TQFP
product image
IDT72V231L15PFGI Picture
SeekIC No. : 003542081 Detail
IDT72V231L15PFGI: IC FIFO SYNC 2048X9 15NS 32-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V231L15PFGI
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LQFP Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz
Package / Case: 32-LQFP
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V231L15PFGI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18.4kb (2048 x 9)
FunctionSynchronous
Package / Case32-TQFP
PackagingTray
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V