IDT72V231L15PFGI8
IC FIFO SYNC 2048X9 15NS 32-TQFP
product image
IDT72V231L15PFGI8 Picture
SeekIC No. : 003542082 Detail
IDT72V231L15PFGI8: IC FIFO SYNC 2048X9 15NS 32-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V231L15PFGI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 18.4K (2K x 9) Data Rate: 67MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LQFP Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz