IDT72V233L6PF
IC FIFO 1024X18 6NS 80QFP
product image
IDT72V233L6PF Picture
SeekIC No. : 003542090 Detail
IDT72V233L6PF: IC FIFO 1024X18 6NS 80QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V233L6PF
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 18.4K (1K x 18)
Data Rate: 166MHz Access Time: 4ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 80-LQFP Supplier Device Package: 80-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Package / Case: 80-LQFP
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V