IDT72V235L10TF
IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64QFP
product image
IDT72V235L10TF Picture
SeekIC No. : 003542261 Detail
IDT72V235L10TF: IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V235L10TF
  • Qty
  • 0~80
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 36.8K (2K x 18)
Data Rate: 100MHz Access Time: 10ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 100MHz