IDT72V293L7-5PFI
IC FIFO 65536X18 7-5NS 80QFP
product image
IDT72V293L7-5PFI Picture
SeekIC No. : 003540592 Detail
IDT72V293L7-5PFI: IC FIFO 65536X18 7-5NS 80QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V293L7-5PFI
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 1.1M (65K x 18)
Data Rate: 166MHz Access Time: 5ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 80-LQFP Supplier Device Package: 80-TQFP (14x14)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Package / Case: 80-LQFP
Packaging: Tray
Memory Size: 1.1M (65K x 18)
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Access Time: 5ns
Supplier Device Package: 80-TQFP (14x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V293L7-5PFI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size1.1Mb (65536 x 18)
FunctionSynchronous
Package / Case80-TQFP
PackagingTray
Data Rate166MHz
Mounting TypeSurface Mount