IDT72V295L10PFG
IC FIFO SUPERSYNC 10NS 64-TQFP
product image
IDT72V295L10PFG Picture
SeekIC No. : 003540595 Detail
IDT72V295L10PFG: IC FIFO SUPERSYNC 10NS 64-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V295L10PFG
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Data Rate: - Access Time: 10ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V295L10PFG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (64 x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case64-TQFP
PackagingTray
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V