IDT72V36100L6BB
IC FIFO 64X36 6NS 144BGA
product image
IDT72V36100L6BB Picture
SeekIC No. : 003541294 Detail
IDT72V36100L6BB: IC FIFO 64X36 6NS 144BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36100L6BB
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Data Rate: 166MHz Access Time: 4ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 144-BGA Supplier Device Package: 144-PBGA (13x13)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Access Time: 4ns
Package / Case: 144-BGA
Supplier Device Package: 144-PBGA (13x13)
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36100L6BB
FunctionSynchronous
Package / Case144-BGA
PackagingTray
Data Rate166MHz
Mounting TypeSurface Mount