IDT72V36100L7-5PF
IC FIFO 64X36 7-5NS 128QFP
product image
IDT72V36100L7-5PF Picture
SeekIC No. : 003541302 Detail
IDT72V36100L7-5PF: IC FIFO 64X36 7-5NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36100L7-5PF
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Data Rate: 166MHz Access Time: 5ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Access Time: 5ns
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36100L7-5PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryUndefined Category
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names IDT72V36100L7 5PF