IDT72V36100L7-5PF8
IC FIFO 64X36 7-5NS 128QFP
product image
IDT72V36100L7-5PF8 Picture
SeekIC No. : 003541303 Detail
IDT72V36100L7-5PF8: IC FIFO 64X36 7-5NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36100L7-5PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 2.3K (64 x 36) Data Rate: 166MHz
Access Time: 5ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V