IDT72V36100L7-5PFI
IC FIFO 64X36 7-5NS 128QFP
product image
IDT72V36100L7-5PFI Picture
SeekIC No. : 003541304 Detail
IDT72V36100L7-5PFI: IC FIFO 64X36 7-5NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36100L7-5PFI
  • Qty
  • 0~15
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Data Rate: 166MHz Access Time: 5ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Access Time: 5ns
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36100L7-5PFI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (64 x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case128-TQFP
PackagingTray
Data Rate166MHz
Mounting TypeSurface Mount