IDT72V36102L10PFG8
IC FIFO 262KX18 10NS 120QFP
product image
IDT72V36102L10PFG8 Picture
SeekIC No. : 003541267 Detail
IDT72V36102L10PFG8: IC FIFO 262KX18 10NS 120QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36102L10PFG8
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 4.7Mb (262k x 18) Data Rate: 100MHz
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 120-LQFP Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Data Rate: 100MHz