IDT72V36102L15PF
IC FIFO 262KX18 15NS 120QFP
product image
IDT72V36102L15PF Picture
SeekIC No. : 003541268 Detail
IDT72V36102L15PF: IC FIFO 262KX18 15NS 120QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36102L15PF
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 4.7Mb (262k x 18)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 120-LQFP Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Data Rate: 67MHz
Memory Size: 4.7Mb (262k x 18)
Package / Case: 120-LQFP
Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36102L15PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.7Mb (262k x 18)
FunctionSynchronous
Package / Case120-TQFP
PackagingTray
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount