IDT72V36103L10PF
IC FIFO 131X18 10NS 128QFP
product image
IDT72V36103L10PF Picture
SeekIC No. : 003541270 Detail
IDT72V36103L10PF: IC FIFO 131X18 10NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36103L10PF
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (131 x 18)
Data Rate: 100MHz Access Time: 10ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Data Rate: 100MHz
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Memory Size: 2.3K (131 x 18)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36103L10PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3Mb (131 x 18)
FunctionSynchronous
Package / Case128-TQFP
PackagingTray
Data Rate100MHz
Mounting TypeSurface Mount