IDT72V36110L15PF8
IC FIFO SYNC 131KX36 15NS 128QFP
product image
IDT72V36110L15PF8 Picture
SeekIC No. : 003542164 Detail
IDT72V36110L15PF8: IC FIFO SYNC 131KX36 15NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36110L15PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 4.7M (131K x 36) Data Rate: 166MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Memory Size: 4.7M (131K x 36)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36110L15PF8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.7Mb (131k x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case128-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate166MHz
Mounting TypeSurface Mount