IDT72V36110L7-5BB
IC FIFO 131KX36 7-5NS 144BGA
product image
IDT72V36110L7-5BB Picture
SeekIC No. : 003541186 Detail
IDT72V36110L7-5BB: IC FIFO 131KX36 7-5NS 144BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36110L7-5BB
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 4.7M (131K x 36)
Data Rate: 166MHz Access Time: 5ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 144-BGA Supplier Device Package: 144-PBGA (13x13)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V