IDT72V36110L7-5BBGI
IC FIFO 131KX36 7-5NS 144BGA
product image
IDT72V36110L7-5BBGI Picture
SeekIC No. : 003541188 Detail
IDT72V36110L7-5BBGI: IC FIFO 131KX36 7-5NS 144BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36110L7-5BBGI
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 4.7M (131K x 36)
Data Rate: 166MHz Access Time: 5ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 144-BGA Supplier Device Package: 144-PBGA (13x13)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Access Time: 5ns
Memory Size: 4.7M (131K x 36)
Package / Case: 144-BGA
Supplier Device Package: 144-PBGA (13x13)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36110L7-5BBGI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.7Mb (131k x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case144-BGA
PackagingTray
Data Rate166MHz
Mounting TypeSurface Mount