IDT72V3611L20PF8
IC FIFO SYNC 64X36 20NS 120-TQFP
product image
IDT72V3611L20PF8 Picture
SeekIC No. : 003542549 Detail
IDT72V3611L20PF8: IC FIFO SYNC 64X36 20NS 120-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3611L20PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 2.3K (64 x 36) Data Rate: 50MHz
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 120-LQFP Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Access Time: 20ns
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Package / Case: 120-LQFP
Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V3611L20PF8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (64 x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case120-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V