IDT72V3612L12PF8
IC FIFO 64X36X2 12NS 120QFP
product image
IDT72V3612L12PF8 Picture
SeekIC No. : 003542552 Detail
IDT72V3612L12PF8: IC FIFO 64X36X2 12NS 120QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3612L12PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2) Data Rate: 83MHz
Access Time: 12ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 120-LQFP Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Access Time: 12ns
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Package / Case: 120-LQFP
Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Data Rate: 83MHz