IDT72V3613L20PQF
IC FIFO CLOCK 64X36 20NS 132PQFP
product image
IDT72V3613L20PQF Picture
SeekIC No. : 003540291 Detail
IDT72V3613L20PQF: IC FIFO CLOCK 64X36 20NS 132PQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3613L20PQF
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Data Rate: 50MHz Access Time: 20ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 132-BQFP Bumpered Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Access Time: 20ns
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Package / Case: 132-BQFP Bumpered
Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V3613L20PQF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (64 x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case132-PQFP
PackagingTray
Data Rate50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V