IDT72V3614L12PF
IC FIFO 64X36X2 12NS 120QFP
product image
IDT72V3614L12PF Picture
SeekIC No. : 003540292 Detail
IDT72V3614L12PF: IC FIFO 64X36X2 12NS 120QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3614L12PF
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Data Rate: 83MHz Access Time: 12ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 120-LQFP Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Access Time: 12ns
Function: Asynchronous, Synchronous
Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Package / Case: 120-LQFP
Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Data Rate: 83MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V3614L12PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.6kb (64 x 36 x 2)
Package / Case120-TQFP
PackagingTray
Data Rate83MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V