IDT72V3614L12PQF
IC FIFO 64X36X2 12NS 132QFP
product image
IDT72V3614L12PQF Picture
SeekIC No. : 003540294 Detail
IDT72V3614L12PQF: IC FIFO 64X36X2 12NS 132QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3614L12PQF
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Data Rate: 83MHz Access Time: 12ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 132-BQFP Bumpered Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Access Time: 12ns
Function: Asynchronous, Synchronous
Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Package / Case: 132-BQFP Bumpered
Data Rate: 83MHz