IDT72V3614L15PQF
IC FIFO 64X36X2 15NS 132QFP
product image
IDT72V3614L15PQF Picture
SeekIC No. : 003540297 Detail
IDT72V3614L15PQF: IC FIFO 64X36X2 15NS 132QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3614L15PQF
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 132-BQFP Bumpered Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz
Function: Asynchronous, Synchronous
Memory Size: 4.6K (64 x 36 x2)
Package / Case: 132-BQFP Bumpered
Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V3614L15PQF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.6kb (64 x 36 x 2)
Package / Case132-PQFP
PackagingTray
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V