IDT72V73260DAG
IC DGTL SW 16384X16384 144-TQFP
product image
IDT72V73260DAG Picture
SeekIC No. : 003546387 Detail
IDT72V73260DAG: IC DGTL SW 16384X16384 144-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V73260DAG
  • Qty
  • 0~30
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Type: Multiplexer Circuit: 1 x 32:32
Independent Circuits: 1 Current - Output High, Low: -
Voltage Supply Source: Single Supply Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case : PDIP-16 W Package / Case: 144-LQFP
Supplier Device Package: 144-TQFP (20x20)
Description
Independent Circuits: 1
Voltage Supply Source: Single Supply
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Type: Multiplexer
Current - Output High, Low: -
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V