IDT72V815L10PF
IC FIFO SYNC 512X18 10NS 128QFP
product image
IDT72V815L10PF Picture
SeekIC No. : 003542205 Detail
IDT72V815L10PF: IC FIFO SYNC 512X18 10NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V815L10PF
  • Qty
  • 0~72
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 100MHz Access Time: 10ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 100MHz
Function: Asynchronous, Synchronous
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V815L10PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (512 x 18)
Package / Case128-TQFP
PackagingTray
Data Rate100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V