IDT72V815L15PFI
IC FIFO SYNC 512X18 15NS 128QFP
product image
IDT72V815L15PFI Picture
SeekIC No. : 003542210 Detail
IDT72V815L15PFI: IC FIFO SYNC 512X18 15NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V815L15PFI
  • Qty
  • 0~72
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 67MHz