IDT72V81L20PA
IC FIFO ASYNCH 512X9 56TSSOP
product image
IDT72V81L20PA Picture
SeekIC No. : 003541606 Detail
IDT72V81L20PA: IC FIFO ASYNCH 512X9 56TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V81L20PA
  • Qty
  • 0~68
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Data Rate: 33MHz Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) Supplier Device Package: 56-TSSOP
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package: 56-TSSOP
Access Time: 20ns
Data Rate: 33MHz