IDT72V821L15PFI8
IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP
product image
IDT72V821L15PFI8 Picture
SeekIC No. : 003541615 Detail
IDT72V821L15PFI8: IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V821L15PFI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 9.2K (512 x 18) Data Rate: 67MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 67MHz
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V821L15PFI8
FunctionAsynchronous
Package / Case64-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V