IDT72V821L15TF
IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP
product image
IDT72V821L15TF Picture
SeekIC No. : 003541616 Detail
IDT72V821L15TF: IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V821L15TF
  • Qty
  • 0~80
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 67MHz
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V821L15TF
FunctionAsynchronous
Package / Case64-STQFP
PackagingTray
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V