IDT72V821L20PF
IC FIFO SYNC 512X9X2 20NS 64QFP
product image
IDT72V821L20PF Picture
SeekIC No. : 003542180 Detail
IDT72V821L20PF: IC FIFO SYNC 512X9X2 20NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V821L20PF
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 50MHz Access Time: 20ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V